Kochani

Mistrz Xiao Ji zjawi sie najpewniej 01 lutego.
Od 03.02. będzie można skorzystać z zabiegów akupresury, akupunktury i masażu. Najpierw w Kielcach, a w marcu także w Warszawie i w Sochaczewie.

Jeśli ktoś z Was, Waszych Bliskich czy znajomych byłby zainteresowany, poproszę o telefon pod nr 508642203, aby ustalić terminy. Oczywiście dla osób spoza Kielc zarezerwujemy w trakcie warsztatów miejsca w Sochaczewie – telefon do Marty 606175650.

Xiao Ji Dong będzie miał również wykład w Muzeum Azji i Pacyfiku – 13 marca. I poprowadzi zapowiedziane wcześniej warsztaty, na których pogłębiać będziemy wiedzę o pięciu elementach:

LIU ZI JUE – SZEŚĆ TAJEMNYCH DŹWIĘKÓW ZACHOWUJĄCYCH ZDROWIE

Praktyka ta polega na wzajemnym powiązaniu pięciu elementów, pięciu głosów, pięciu organów pełnych – zang czyli wątroby, serca, śledziony, płuc i nerek, ich obiegów czynnościowych oraz potrójnego ogrzewacza. Praktyka ta sprawia, że Qi i krew w całym ciele płynnie przepływają, aby osiągnąć cel, jakim jest zdrowie i długie życie.
Uwzględnione zostają nie tylko funkcje całego ciała, ale i trzy poziomy, tj. forma – ciało, Qi – energia i duch – świadomość duchowa oraz pięć umysłów i siedem emocji. Oprócz wdechu i wydechu, regulujemy i kontrolujemy również ruch w górę – w dół – do wewnątrz – na zewnątrz, wykorzystując specjalny kształt ust, aby odpowiednio uformować sześć specjalnych metod oddychania i głosu.
Praktyka Liu Zi Jue jest równoznaczna z ćwiczeniem całego ciała wewnętrznie i zewnętrznie, a tym samym z ogólną regulacją ciała i ducha człowieka.

w Kielcach 15-16 lutego 2020
w Warszawe 14-15 marca

Koszt 350,- zl,

QI GONG PIĘCIU ZWIERZĄT

to ćwiczenia Mnichów Wudang, łączące w jedno sprawność fizyczną, pracę wewnętrzną, atak i obronę. Praktyka ta składa się z pięciu głównych form: Żółwia, Węża, Smoka, Tygrysa i Żurawia/ Łabędzia. Ta grupa form wywodzi się od najpotężniejszych i najbardziej cenionych stworzeń w tradycyjnej kulturze chińskiej.

Żółw przynależy do elementu wody, więc ćwiczenie tej formy może zwiększyć energię, wzmocnić nerki i uczynić ciało miękkim i elastycznym.

Łabędź przynależy do elementu ognia, w ciele – związany jest z sercem. Ta forma sprawia, że człowiek staje się energiczny, ma klarowny umysł i dobry nastrój.

Wąż przynależy do elementu metalu, związany jest z płucami. Ćwiczenie tej formy pomaga wspierać dobrą kondycję płuc i uczynić ciało miękkim.

Tygrys przynależy do elementu ziemi. Ta forma wspiera śledzionę i żołądek, pomaga wzmacniać kości i mięśnie.

Smok przynależy do elementu drewna. Ćwiczenie tej formy wzmacnia wątrobę i pęcherzyk żółciowy, i dodaje wigoru krwi i oddechowi.

w Kielcach 07-08 marca
w Sochaczewie 21-22 marca

Koszt 350,- zl,

AKUPRESURA

szczególny rodzaj niezwykle skutecznej chińskiej akupresury – z zastosowaniem punktów kontrolujących określone obszary ciała, szczegolnie skutecznej przy bólach np. głowy, mięśni, kręgosłupa, kolan, stóp itd. itp., ktorą możecie wykorzystać nie tylko do użytku „domowego”, ale również w gabinetach. Także zabiegi przy schorzeniach typu cukrzyca, nadciśnienie, otyłość.
Mistrz Xiao Ji dzieli się z nami elementami swojej wiedzy, którą sam wykorzystuje w swoich leczniczych masażach, a której nie znajdziecie w książkach.

w Kielcach 28-29 marca
Koszt 500,- zl,

Zapraszamy również osoby, które w ubiegłym roku brały udział w tych warszatach – powtórka plus nowe elementy – koszt 300 zł.

Osoby zainteresowane warsztatami prosimy o zgłoszenie uczestnictwa mailem na adres:
szkola.mikao.usui@wp.pl.
i przedplate najpóźniej na tydzień przed warsztatami w wysokosci 50,- zł na konto:

CANOPUS Dom Wydawniczo-Handlowy Sp. z o.o
25-306 Kielce, ul. Warszawska 10/3
Nr rach. bank.:
51 1940 1076 3139 8721 0000 0000

tytulem: warsztaty qigong i podać datę zajęć.,br> Pozdrawiam serdecznie, dobrego dnia, pa,

Beata